
Kā izdomāji stāties Zemessardzē?
Kad mācījos Grundzāles pamatskolā, tur bija jaunsargu nodarbības pie instruktora Mārtiņa Latvera. Tās bija ārpusstundu nodarbības, kuras, var teikt, nekavēju nekad, jo man ļoti patika, ko tur darījām. Piedalījāmies gan sacensībās, gan devāmies pārgājienos, arī nodarbības bija interesantas un raisīja man vēlmi darboties. To visu darot, sapratu, ka man patīk gan tā vide, gan disciplīna, gan domubiedri. Līdz 18 gadu vecumam biju jaunsargs, bet pēc 12. klases devos uz galvaspilsētu, lielajā dzīvē. Tomēr to, ka dzīve galvaspilsētā nav man, sapratu jau diezgan ātri, un, esot Rīgā, šķita, ka tā Pārsla, kas bija izveidojusies vidusskolā, bija mazliet atstāta novārtā un kaut kā man pietrūkst…
PĀRSLA KUPRIŠA. Ārijas Romanovskas foto