
Leons gan diezgan skeptiski vērtē mikrofonu un pastiprinošo iekārtu lietošanu, uzskatot to par pilnīgi lieku baznīcas velvju lieliskajā akustikā, un ir vienisprātis ar Raimondu Paulu, ka visas tumbas no baznīcām būtu jāizmet, tomēr cenšas ar to samierināties, spriežot, ka laikam jau arī šo iekārtu uzstādītājiem gribas ko nopelnīt.
Kādi koncerti vēl gaidāmi Ziemassvētku laikā un gadu mijā?
Dižākais baznīcā būs bezmaksas Kaķu koncerts sestdienas pēcpusdienā. Kaķus taču mīl visa Valmiera, kur viņi dzied, tur zāle pilna. Agrāk viņi koncertēja muzejā, bet mēs ar diriģenti Ingu izdomājām, ka varētu nākt šeit – lielāka rūme un labāk skan. Savukārt janvārī Ziemas mūzikas festivāla ietvaros paredzēti gan pašu sniegtie, gan maksas koncerti.
LEONS ĀĶERIS pie meistara Ladegasta 1886. gadā būvētajām un 22. jūnijā iesvētītajām ērģelēm. Ārijas Romanovskas foto