
Laukus un lauku skolu – kādu to sajūtat šodien?
Pamatīgums un kaut kas nosargāts. Lauku ļaudis un mūsu skolas gaisotne – tas ir kaut kas sirdssilts un mīļš. Mūsu bērnu vecāki ir apkārtnes ļaudis – saprotoši, atbalstoši, kas spēcina skolu, spēcina kolektīvu. Ja nebūtu ģimeņu, bērnu, nebūtu skolas. Ja nebūtu pedagogu, kuri strādā un māca, nebūtu skolas. Es vienmēr saku, ka direktors ir skolas apkalpojošais personāls, bet skolas pamats ir bērni un skolotāji, un izglītība, laba izglītība, ko iegūst lauku pamatskolā. Tas viss ir ļoti labi iespējams, ja esam zinātkāri, darbīgi.
«UZVARAS NENĀK tikai ar ieročiem rokās. Vajag degt par savu valsti sirdī. Latvijas brīvība ir nosargāta un atgūta ar spēcīgu vēlmi, gribu, ticību,» tā Trikātas pamatskolas direktore, novadpētniece Inga Boškina. Ārijas Romanovskas foto