Te gan atšķiras novadnieki, ja dalām pēc vecuma: jaunie jau sen lietas kārto Valmierā, bet vecie saka, ka jāiet uz savu ciema padomi, ar to domājot vietvaras ēku kur ierasti var atrast ne tikai kādu pārstāvi no pašvaldības, bet arī dakteri, pastu vai veikalu.
Bet Beverīnā laikam pēdējais laiks iedzīvotāju aptaujai: vai zināt, kas šodien vada novada domi? Beverīnas deputāti, kuri tur nesēdētu(nestrādātu), ja tauta viņiem neuzticētos, ne par nieku neatpaliek no ambiciozākajām personām Saeimā. Mēnešiem dala amatus, tiek pie strādāšanas, saņem brīvlaišanu un sāk atkal visu no gala.