Ir ieildzis ģimenes ārstu streiks, un, tiekoties Čakšai, Kučinskim un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai, vienošanās par streika pārtraukšanu joprojām netika panākta. Mediķi turas pie savām prasībām, uzskatot, ka streiko ne jau sevis, bet pacientu labā. Sakot, ka viņi, kas ir ļoti pietuvināti pacientu vajadzībām, vairs nespēj samierināties ar valdības vienaldzību, jau gadiem neieklausoties mediķu teiktajā, brīdinājumos par sekām.
Ģimenes ārsti bija pārliecināti, ka finanšu trūkums nozarē kā spogulī parāda, cik neaizsargāti ir pacienti, Latvijas iedzīvotāji — veci, jauni, nodokļu maksātāji, kuri plānveida palīdzību, izmeklējumus var gaidīt mēnešiem ilgi, lai ar savām problēmām atgrieztos ģimenes ārsta kabinetā, kuram arī rokas kļuvušas par īsu, lai meklētu izeju no vienas un citas situācijas. Ģimenes ārsti, sākot streiku, neslēpa, ka vēlētos, lai tas ilgst vien dienu vai divas, bet nu tas ir ieildzis. Ja ģimenes ārsti panāks savu un vairāk nekā pieci miljoni atradīsies arī kapitācijas naudas celšanai, tad šis būs streiks, kas nesis konkrētus rezultātus, un jādomā, ka jaunus precedentus valdība un nozaru ministrijas nemaz nevēlēsies, cenšoties laikus pārkāpt vienaldzības valnim, nākot uz kompromisu.
Vienaldzībai ir postošs spēks
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.