Runa ir par apvienotās Eiropas amatpersonu vēlmi sasaistīt līdzekļu piešķiršanu dalībvalstīm no kopīgā maka ar noteiktas vērtību un tiesību sistēmas bezierunu ievērošanu. Ja tas tiek darīts, tad ar līdzekļu saņemšanu nebūs problēmu, savukārt, ja atsevišķas dalībvalstis iedomāsies kādus no šiem principiem neievērot, tad tiks sodītas ar eiro.
Potenciāli sodāmās valstis šajā gadījumā ir Polija un Ungārija, kuras, kā uzskata Brisele un visu iespējamo tiesību aizstāvji, minētās vērtības neievēro. Un, tā kā galīgā vienošanās par ES finanšu resursu sadali ir iespējama, tikai piekrītot visām dalībvalstīm, Varšava un Budapešta pašsaprotami ir nobloķējušas lēmuma pieņemšanu. Būtu arī visai dīvaini, ja tās rīkotos citādi, atbalstot lēmumus, kas paredz būtībā konkrētas, pret abām šīm galvaspilsētām vērstas finanšu sankcijas.