Agrāk zaļzemnieki varēja veikli izlikties, ka tiem nav nekāda sakara ar odiozo veselības ministru: ja lecīgais puisis tiešām nozari sakārtos, tad arī mēs pie viņa nopelniem piemeldēsimies; ja lauzīs kaklu — nebūs liela bēda! Tagad ZZS apzinās, ka Belēviča krišana aizrautu līdzi Māri Kučinski un Danu Reiznieci-Ozolu, satiksmes ministru Uldi Auguli. Tāpat arī premjerpartijas godu, tā sniegtās «kloķu raustīšanas» un savu cilvēku izvietošanas iespējas, kas iepriecina PašiZinietKuru.
Tāpēc ZZS tagad Belēviču pūlas izdabūt ārā no slīkšņas, kurā viņš iekūlies: jāatrod nauda Stradiņa slimnīcas būvdarbu apmaksai, jānomierina mediķi, kuri draud streikot un piketēt, tāpat arī pacienti, lai internetā neapraksta līdzekļu trūkuma radītās medicīniskās šausmas. Ne velti finanšu ministre ir gatava pakļaut sevi un valdību jūtamam pazemojumam: vērsties pie Eiropas Komisijas ar lūgumu atļaut palielināt valsts nākamgada budžeta deficītu. Tā varētu iegūt 44 miljonus eiro, lai veiktu strukturālās reformas* veselības nozarē. (Latvijas mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris gan aizrādīja: starptautiskās organizācijas, arī EK, atzīst, ka Latvijas medicīnā galvenās reformas jau ir paveiktas un vairs neprasa strukturālās pārmaiņas, bet gan atbilstošu finansējumu.)