Būtībā jau tas pašvaldību lomu nemaina, to uzdevumi un darbības ietvars lielā mērā saglabājas līdzšinējais, tomēr šo likumu vērtējošie eksperti ir secinājuši, ka jaunais likums sniedz (var sniegt) daudzsološas iespējas aktīvākajiem iedzīvotājiem ietekmēt pašvaldību darbu un lēmumus. Tieši par šīm iespējām iepriekšējā nedēļā Ādažu kultūras centrā šī novada apkaimju biedrība kopā ar domnīcu «SOLIDO» un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju bija organizējusi diskusiju «Sabiedrības iesaistes iespējas pašvaldības darbā. Jaunais Pašvaldību likums».
Ir pat loģiski, ka šī diskusija bija ieinteresējusi arī Valsts prezidentu Egilu Levitu, jo tieši viņš jau likuma izstrādes laikā pieprasīja tajā paredzēt daudz lielāku teikšanu iedzīvotājiem pagastos un mazpilsētās.