Te nu neviļus gribas vaicāt – vai apstākļos, kad šobrīd Latvijā sen vairs nav vakcīnu deficīta, esam gudrāki vai stulbāki par citu valstu iedzīvotājiem? Un te pat nevajag līdzināties pēc Islandes, kur ir salīdzinoši neliels iedzīvotāju skaits, taču arī islandieši izmanto ar mums vienu un to pašu informatīvo telpu, kurā vienlaikus ar korektu informāciju par vakcīnu iedarbīgumu taču spieto arī lērums antivakseru sastutētu sazvērestības teoriju, pat zem slaveniem zīmoliem, kuras gluži kā dienišķo maizīti Latvijā sagremo un norij ne tikai blondīnes, bet arī it kā loģiski un saprātīgi (līdz pandēmijas laikam) domājoši stiprā dzimuma pārstāvji… Un tas, ka tāds kungs vai kundze sociālajos tīklos ar šādu vakcīnas noliegumu savos šārējumos lepojas gluži kā mēslu kaudzē treknu slieku atradusi klukste, kaut ko liecina ne tikai par šī indivīda spēju spriest un veidot atbildīgu dzīves pozīciju šajā sabiedrībā, kurā mēs visi kopā dzīvojam, bet arī par daudziem joprojām svārstīgajiem, kuri nevar izšķirties – būt starp tiem 97% nevakcinēto pacientu, kuri nonākuši slimnīcā ar Covid-19 diagnozi (tā ziņo Slimību profilakses kontroles centrs un Latvijas lielākās slimnīcas), vai tomēr starp 3% vakcinēto. Ja šī attiecība ir 30 un vairāk reižu par sliktu līdz šim vēl nevakcinētajiem, tad kāda loģika ir joprojām paļauties nevis uz zinātni, bet gan uz savu poņu, čuju un ņuhu kopā ar maldu Mildas sapņojumiem, kuri baida ar vakcināciju kā ar kādu bubuli?
Vakcīnas joprojām mūs gaida
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.