Tās minētajā ziņojumā, var teikt, atklāti ir nodēvētas par reliktu – padomju okupācijas laikā ieviesto biedru tiesu mantojumu – un ir aicināts tās reformēt (nomainīt ar vienu lēmumu pieņēmēju), tajā skaitā finansiālu apsvērumu dēļ.
Kā norādīts ziņojumā, kas atrodams VK interneta vietnē, atšķirībā no citām iestādēm, kur pārkāpumu lietas gandrīz vienmēr izskata vienpersoniski, pašvaldībās vēl joprojām darbojas koleģiāls lēmumu pieņemšanas modelis administratīvajās komisijās.