Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) provizoriskā statistika liecina, ka 2020. gada pirmajā ceturksnī vairāk nekā pusē gadījumu iedzīvotāju mirstības cēlonis bija saistīts ar asinsrites sistēmas slimībām.
Savukārt Pacientu biedrība «ParSirdi.lv» no 25. līdz 28. septembrim lietotnēs Facebook un Twitter veica aptauju par sirds veselību, tajā piedalījās 366 respondenti. Tā liecina, ka daudzi cilvēki Covid-19 uzliesmojuma laikā pievērsušies «neveselīgiem paradumiem». 36,6% aptaujāto vairāk laika pavadīja pie televizora ekrāniem un datoriem, 33% respondentu palielinājās stress darbā un uztraukums par ģimenes finansēm, savukārt 25,1% aptaujāto dzīvesveids kļuva mazkustīgāks. Pozitīvi vērtējams, ka 30,2% respondentu bija vairāk laika, ko pavadīt svaigā gaisā, bet 20,7% aptaujāto dzīvesveids kļuva sportiskāks.