Kopš 2011. gada aprīļa, kad Ekonomikas ministrijā tika iesniegts un ministrijā akceptēts iesniegums par tiesību piešķiršanu pārdot koģenerācijas procesā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, šis kungs sešos gados – no 2013. līdz 2019. gadam – bija no valsts izkrāpis vairāk nekā 2,5 miljonus eiro. Spriedums pamatots ar Krimināllikuma 177. panta 3. daļu, t.i., krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par to attiecīgs cietumsods uzņēmuma valdes loceklim, bet SIA Tukums HD – likvidācija. Tā kā OIK eiforijas laikā Latvijā šādu Ekonomikas ministrijas akceptētu valsts šmaucēju – elektrificētāju sareģistrēts desmitiem, pat simtiem, tad varam tikai parēķināt, kādi valsts naudas apjomi – noteikti tie ir daudzi miljoni eiro – pa šiem gadiem pārvietojušies uz privātiem bankas kontiem…
Vai būs pirmais cietumnieks?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.