Taču tā notika, un vakar Ilzei Viņķelei bija pēdējā darba diena ministres amatā.
Abas puses jau otrdienas vakarā savu attieksmi pauda publiskās preses konferencēs. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, tautai bija iespēja gan premjeru, gan ministri klausīties teju vienlaikus. Ausīs iekrita, ka savā publiskajā iznācienā pārliecinošāka šķita Ilze Viņķele. Iespējams, tāpēc, ka viņai jautājumus uzdeva tikai viena žurnāliste, kamēr Krišjānis Kariņš bija nonācis ceturtās varas pārstāvju vaicājumu krustugunīs, un jautājumi viņam bija cits par citu indīgāki. Faktiski premjers atsitās diezgan vienveidīgi, teju katrā atbildē gluži kā iekaltu mantru atkārtojot, ka Viņķeles demisijas pieprasījuma galvenie iemesli ir trīs reizes pēc kārtas nespēja valdības sēdē uzrādīt reālu vakcinācijas plānu, kā arī it kā Veselības ministrijas sankcionēts atteikums Pfizer un BioNTech vakcīnu papildu porcijas piegādei. Protams, visam fonā arī smagā situācija ar vīrusa apkarošanu patlaban Latvijā kopumā.