Laikā, kad Saeimas mājā paskanēja diskusijas, ka minimālo atalgojumu Latvijā vajadzētu strauji celt, bija daudz repliku, pat līdz tādām, ka tad augtu cilvēku pirktspēja un inflācija.
Ko šodien var atļauties dikti pirkt, kā veicināt to straujo patēriņu ģimene, kurā aug šie divi bērni, bet vecāki strādā par minimālo algu? Sakiet, ka daudz tādu Valmierā nav? Varbūt. Taču, kas mainās, ja darba devējs ir žēlīgs un alga ir 100 eiro virs valstī noteiktās minimālās. Tad pelnītāji iekļūst jau tajā statistikas kārbiņā, kurā ir skaitļi par to, ka vairāk nekā 30 % ir to algas saņēmēju, kas pašlaik saņem līdz 450 eiro uz rokas mēnesī. To pie mums sauc pat par pozitīvu tendenci, jo pērn šādas algas saņēmēju skaits esot bijis lielāks.