Klases audzinātājai uzreiz pasaku, ka vismaz pāris dienas skolā nebūs, jo vispirms jāsagaida otrdien skolā veiktā pūļa testa rezultāts. Naktī veru vaļā atsūtītos datus – ir negatīvs. Nākamajā rītā galva vairs nesāp, pa nakti nav klepots, temperatūras nav, bet atbildības velniņš ir stiprāks. Ja nu kas… Negribas, lai klasītes bērni nonāk kontaktpersonu statusā, pat ja noteikumi tagad tādi, ka bez simptomiem mājās vairs nevienam nav jāsēž.
Paiet vēl diena, bērns sliktāk nejūtas, bet nodomāju, ka tests tomēr jāuztaisa. Un man rokās ir divas kārbiņas. Viena skolas dota, tieši tā, par kuru izskanējušas ziņas medijos, ka 0% šim testam jutības, otra, kuru, atceros, pati pirku par apmēram 5 eiro aptiekā. Skatos, ka tagad šis ātrais tests par daudz zemāku cenu nopērkams pat pārtikas veikalā, bet ne par to stāsts.