Protams, pasaulē ir valstis, kur cilvēki strādā par vēdera tiesu, bet ne jau uz to mēs tiecamies. Eiropas Savienībā tas ir netīkams fenomens, ka strādājošs cilvēks nevar būt drošs par savu un savas ģimenes labklājību.
Var jau teikt, ka nevar Latvijā prasīt tādas algas, kādas ir turīgākās ekonomikās, taču arī tur ir cilvēki, kuri saņem pēc kaut kādiem kritērijiem rēķinātu minimumu, un viņi iztiek. Es nezinu, vai tur strādājoši cilvēki naktis pārlaiž patrepēs, kā pirms pāris dienām bija atgadījies ar kādu meiteni Jelgavā. Cilvēks strādāja lielveikalā, kurā iepērkoties zinām, ka cenas tur nebūt nav tās zemākās, bet sanāca, ka darbinieks par savu algu varbūt var paēst, bet nevar noīrēt dzīvojamo platību. Un jāsaka, ka daudz ko nevar atļauties cilvēki, kuri pie mums tiešām strādā par to minimālo algu, kāda Latvijā noteikta.