Piekritīsiet, ka dzīve un sadzīve daudzdzīvokļu mājā nebūt nav vienkārša un bieži vien arī ne visai patīkama padarīšana, jo to, vai ir labi vai slikti, galvenokārt noteic ne jau tu pats, bet tavi tuvākie kaimiņi – dzīvoklī virs, zem, pa labi un kreisi no tevis. Ja šādā guļamrajona namā lielākā daļa ir pastāvīgie iedzīvotāji un reizē arī šā nekustamā īpašuma īpašnieki, tad var uzskatīt, ka tev ar kaimiņiem ir palaimējies, bet, ja vien īpašnieki paši savā dzīvoklī nedzīvo un to regulāri izīrē īrniekiem, tad gan bieži vien par laimīgu sadzīvošanu to nenosauksi pat pie labākās gribas.
Tādi nācēji un gājēji jeb staigātāji ar savu īstermiņa attieksmi nereti ne tikai ignorē konkrētās pašvaldības vai mājas iekšējās kārtības noteikumus, bet arī dažkārt atļaujas vārda pārnestajā nozīmē uzspļaut kaimiņiem. Katrs kārtējais ienācējs ir kā liels nezināmais: pārvērtīs vai nepārvērtīs dzīvokli par kopmītni vai caurstaigājamo vietu, būs tur vai nebūs līdz pat rītam skaļš naktsklubs, padarīs balkonu par regulāru smēķētavu vai ne.