Lauksaimnieki un mežsaimnieki ir gatavi ar smago tehniku atkal doties uz Rīgas centru, kā arī parūcināt to uz valsts galvenajiem autoceļiem.
Mēdz teikt: ja vadzis pilns, tas lūst! Latvijas lauksaimnieki un mežsaimnieki, manuprāt, ir kā lielā mehānisma – tautsaimniecības – mazās skrūvītes. Zinām taču, ka lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares kopā veido ap 40% no visa Latvijas eksporta. Tas ir ļoti nozīmīgs, svarīgs un vajadzīgs pienesums valsts ekonomikai, eksportam un galu galā arī tautas labklājībai. Kamēr vien šīs skrūvītes ir katra savā vietā, tikmēr arī darbojas lielais mehānisms. Izskatās, ka, izvēršot mūsu maizes, piena un gaļas ražotāju apmelošanu un pretnostatīšanu pārējai sabiedrības daļai, kāds cenšas iemest sprunguli šajā mehānismā.
Visus Latvijas laukus vienuviet pēdējo reizi varējām redzēt, izjust un arī izgaršot 2018. gada 8. septembrī, kad notika vēl nebijis, Latvijas simtgadei veltīts pasākums «Lauki ienāk pilsētā». Tas Rīgā, 11. novembra krastmalā, ar Zemkopības ministrijas atbalstu vienuviet pulcēja saimniekus, uzņēmumus, nozaru organizācijas, mācību un valsts iestādes.