Vai Māris Kučinskis, premjeriskie zaļzemnieki un «zaļais» Valsts prezidents tiešām sabijās, ka mikrouzņēmumiem uzlikts pienākums par saviem darbiniekiem veikt minimālas sociālas iemaksas varētu izraisīt plašus nemierus sabiedrībā un novest līdz valdības krišanai? Tad šiem kungiem un dāmām vienkārši nav tiesību turēt varas grožus savās mīkstajās rokās.
Valsts galva, atdodot attiecīgo likumu Saeimai atkārtotai izskatīšanai, un Ministru prezidents, steigšus piedāvājot aizstāt sociālās iemaksas ar palielinātu nodevu pašiem mikrouzņēmumiem (no 5 uz 15 procentiem), uzrāda savu izbīli opozīcijai, protestētājiem un visai sabiedrībai.
Premjera tikai izteiktā gatavība piekāpties ar nodokļu politiku neapmierinātiem uzņēmējiem jau rada asinsgaršas izjūtu. Jo īpaši tāpēc, ka Kučinskis tika sabiedēts ar diezgan pieticīgām protesta izpausmēm: «Tātad, ja uzspiedīsim uz valdību sāpīgāk, tad panāksim vēl lielāku piekāpšanos!»