Uzskatu, ka tā ir cerīga ziņa. Lai arī pagaidām sarunas notiek par Latvijas zemītē audzētiem augļiem, ogām un dārzeņiem, ticu, ka reiz nonāksim arī pie jautājuma par PVN samazināšanu pienam un gaļas izstrādājumiem. Tās taču ir pirmās nepieciešamības preces, tādēļ PVN samazināšana nevis pasliktinās ekonomiku, bet taisni otrādi — palielinās to. Pircējiem atbrīvosies nauda, viņi par to pirks jaunas preces un pakalpojumus. Preces noteikti kļūs lētākas. Nav taisnība tiem, kas apgalvo, ka starpību kabatās iebāzīs tirgotājs. Man šādas runas ir apvainojošas, jo no savas prakses zinu — kad vien veikali saņem lētāku preci, tā arī lētāka nonāk pie pircējiem. PVN 21% ir ļoti daudz, īpaši jau piena produktiem, kas diemžēl kļuvuši stipri dārgāki. Tas pats ar gaļas produktiem. Ja tie maksā 3 — 4 eiro, cik no tā ir 21%? Samazinājums PNV likmei būtu liels atspaids pircējiem.
Samazināts PVN pārtikai — palielināta tautsaimniecības izaugsme
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.