Vienlaikus ir vērts atcerēties – iepriekšējo valsts dibināšanas gadadienas svinību laikā izskanēja daudz solījumu, ka 2021. gada 18. novembri mēs pavisam noteikti sagaidīsim jau ievērojami labākā situācijā nekā tobrīd. Diemžēl šie solījumi nav piepildījušies, pie tam, kā jau minēts, ne tikai objektīvu, bet arī subjektīvu iemeslu – mūsu pašu rīcības dēļ. Attiecīgi kā valsts, tā droši vien arī katra atsevišķa tās pilsoņa līmenī ir viela pārdomām par to, kas darīts nepareizi un kā nepieļaut šādu situāciju atkārtošanos nākotnē.
Minētais jautājums arī nebūt nav tik mazsvarīgs, kā varētu šķist pirmajā brīdī. Mēs neesam daudzmiljonu nācija, mēs esam maza valsts, kuras spēks ir vienotībā, vienotā redzējumā par to, ar kādiem izaicinājumiem mēs sastopamies un kā pret tiem vērsties.