Piemēram, Vācijā 15 gadus pēc izglītības iegūšanas arodskolas absolvents nopelna tikpat daudz, cik augstskolas absolvents. Kāpēc? Tāpēc, ka Vācijā ir vienas no pasaulē labākajām arodskolām. Tas nozīmē, ka nav jau obligāti jābūt ar augstāko izglītību, bet jābūt speciālistam kādā nozarē, ir kaut kas jāsaprot — jābūt vai nu labam bibliotekāram, vai tiešām labam celtniekam. Man politikā palīdz tas, ka esmu ieguvis dziļu akadēmisku izglītību politoloģijā, kas ir sabiedrības zināšanas. Mācītājs Juris Rubenis raugās uz sabiedrību caur garīgo plāksni, bet es to daru no racionālā skatpunkta.
Patlaban esam tādā situācijā, kurā daļēji esam paši vainīgi kā sabiedrība. Sākšu ar savu neseno pieredzi Cēsu diskusiju festivālā LAMPA. Sēdēju kopā ar savu kādreizējo studentu Rozenbergu, tagad pilsētas mēru, un vēl pāris politiķiem. Komiķi gribēja par mums paņirgāties, uzsverot — kādi jūs drosmīgi politiķi. Kad man tika dots vārds, es teicu: ne jau mēs drosmīgi, jūs visi, kas tur sēžat, esat drosmīgi, jo es jau esmu jūsu spogulis — ja jūs smejaties par mani, tas nozīmē, ka jums piemīt veselīga ironija un jūs smejaties paši par sevi, par savu spoguli, un nevajag to dauzīt, ja tas, ko tur ieraugāt, jums nepatīk.