Patiesībā tagadējie pensionāri bija tie, kas pirms 25 gadiem kopa un sargāja Burtnieku ezeru. Makšķernieku kolektīvi uzturēja kārtībā sev uzticēto ezera krasta teritoriju, piedalījās zivju aizsardzības reidos, bet Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība finansēja benzīna iegādi Vides pārvaldes zivju aizsardzības inspektoru reidiem Burtnieku ezerā. Ezera saimnieki bija vietējās pašvaldības. Atcerēsimies dažas bijušo ezera saimnieku idejas. Tika iegādāts peldošais zāles pļāvējs. Laba lieta, bet darbojās tikai dažus gadus. Lai cīnītos pret malu zvejniekiem, tika iegādāts radiolokators, taču netika darbināts ne sekundi, un nauda par tā iegādi izkūpēja gaisā, jo izrādījās, ka tā ekspluatācija ir bīstama. Lai uzlabotu zivju aizsardzības un makšķernieku glābšanas darbus, par lielu naudu tika iegādāta amfībija. Tā kādus mēnešus padarbojās un pēc tam – ne čiku, ne grabu.
Prātiņ, nāc mājās!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.