Tur zāļu pircējs, kam recepšu žūksnis rokā, tiek laikus brīdināts, ka koši rozā jeb to zāļu receptes, kuras pilnībā vai daļēji kompensē valsts, ir jāizpērk. Janvārī tās varot kļūt nederīgas līdz ar E-veselības sistēmas palaišanu. Vai tā būs, šodien farmaceiti neapgalvo, bet ārsti receptē turpina norādīt, ka pacientam pienākas divi vai trīs zāļu oriģināli.
Ja valsts kompensācija ir 100% apmērā, tad lai tā būtu, bet, ja pacientam jāpiedalās ar savu līdzmaksājuma daļu, tad ir milzīga starpība, vai zāles jānopērk vienam vai trim mēnešiem uz priekšu.
Teju visas Latvijā strādājošās aptiekas jau labu laiku bija noslēgušas līgumu ar valsti par to, ka ir gatavas recepšu apkalpošanai elektroniskajā sistēmā, un tāpat līgumus saslēguši arī stacionāri, speciālisti, pamazām negribētajām reformām ļaujas arī ģimenes ārsti.