«Šūmošanās būs, es domāju, ka būs, jo arī daudzi cilvēki, kas balsoja pret mani, arvien ir neapmierināti ar šo kongresa lēmumu. Taču viņiem jāpierod, ka ir jauns valdes priekšsēdētājs, un viņi pieradīs pie tā.»
Uz eksāmena pirmo jautājumu pieredzējušais diplomāts, šķiet, ir atbildējis pietiekami gudri. Jau pirmajā jaunievēlētās valdes sēdē viņš ierosināja izveidot jaunu amatu — valdes priekšsēdētāja vietnieku — un šim postenim virzīja Edvardu Smiltēnu, kurš kongresā cīņā par līdera amatu guva vien par 40 delegātu balsīm mazāk nekā Piebalgs. Šis var izrādīties būtisks solis mēģinājumā partiju saliedēt no iekšpuses, jo lielu pretrunu plaisa izveidojusies starp reģionu nodaļu biedriem un Rīgā visu izlemt gribošajiem vecbiedriem. Ar jaunizveidoto amatu Piebalgs it kā grib pavēstīt, ka reģionos esošo biedru domas turpmāk centīsies sadzirdēt vairāk, jo gados jaunajam Smiltēnam liels atbalsts ir tieši partijas reģionu nodaļās. Šīs plaisas samazināšanu politiķis acīmredzot uzskata par steidzamu: nākamgad taču jau pašvaldību vēlēšanas. Neuzklausīti, nesadzirdēti «Vienotības» ietekmes sfērā esošie pašvaldību vadītāji jau nākamgad var sākt lūkoties pēc ietekmīgākiem savu interešu aizstāvjiem. Pēc tam Saeimas vēlēšanās, būsim reālisti, daudzi balsos tā, kā priekšā pateiks iedzīvotāju godāts pašvaldības vadītājs.