Kamēr viena piektdaļa (19%) ir pārliecināti, ka Latvija pilnveidojas un attīstās, otra piektdaļa (20%) uzskata, ka Latvija kā valsts atrodas savā norietā.
Kopumā vairāk (54%) gan ir to, kuri uzskata – nekādas īpašas pārmaiņas šajā ziņā nav vērojamas, tomēr pats par sevi fakts, ka piektdaļa valsts iedzīvotāju ir stipri pesimistiski noskaņota attiecībā uz tās nākotni, ir ļoti nozīmīgs un vērā ņemams. Pirmkārt jau tādēļ, ka šāda veida aptaujas tradicionāli atspoguļo ne jau kādas iedzīvotāju filosofiskās pārdomas par valsts ilgtermiņa plāniem un perspektīvām (ar ko pārliecinošs vairākums pilsoņu nemēdz nodarboties vispār), bet gan ir konkrēta atbilde uz jautājumu, kā šie iedzīvotāji jūtas šeit un tagad. Pirmkārt jau ekonomiskajā un sadzīviskajā ziņās. Kādas stratēģiskas ievirzes pārdomas seko (ja vispār seko) tikai pēc tam.