Latvietis parastais labāk cietīs nelielas galvassāpes un sadzīvos ar neregulāru vēdera izeju, nekā meklēs šo problēmu risinājumu vai vēl labākajā gadījumā ķersies pie to cēloņiem. Žēl, bet vēlētāja portrets Latvijā nav mainījies kopš neatkarības atjaunošanas, allaž esam iebalsojuši tos pašus vēžus citās vai tajās pašās kulītēs — mainījušies tipāži un partijas, bet ne to vienotie mērķi — vēlme pēc varas, naudas un savu interešu apmierināšanas.
Pašvaldību vēlēšanas vispār ir kaut kāds cirks pārākajā pakāpē. Daudzos novados knapi gali savilkti vienam sarakstam, otro veidojot jau mākslīgi. Kam tas viss vajadzīgs?