Budžeta virzīšana caur Saeimu tiek apvienota ar valdības vēlmi panākt Stambulas konvencijas ratifikāciju un ieviest Satversmes tiesas prasītu risinājumu nelaulātu/neprecējušos pāru kopdzīves tiesību nodrošināšanai. Tā būs notāra reģistrēta partnerība, kas, kā īpaši uzsver Jaunā Vienotība, būs paredzēta arī viendzimuma pāriem.
Hm, vai tikai tāds atvēziens nav drusku par bravūrīgu? Īpaši ņemot vērā to, cik politiski trausls brīdis reizēm varētu būt budžeta projekta izskatīšana Jēkabielas iemītnieku dažādo interešu un naida sadursmēs. Opozīcija tagad ir kļuvusi daudz spēcīgāka un saliedētāka, nekā tā bija iepriekšējā «budžeta naktī».