Bet Adventa laiks būtībā jau kā vieniem, tā otriem ir gaismas atpakaļ gaidīšana, gaismas nenovēršamā uzvara pār tumsu. Gan seno tautu tradīcijās, gan kristietībā Adventa laiks vienmēr tiek saistīts ar mieru, klusumu un pārdomām. Arī ar grēku nožēlu.
Vai šādas izjūtas arī šogad ir katrā no mums, katrā ģimenē, mājā sētā, valstī un arī pasaulē?
Daudzos cilvēkos noteikti ir. Bet tik pretrunīgus, ķildīgus, melnām negācijām pārpilnus Ziemassvētkus kā šogad gan pasaules daudzās vietās, gan tepat Latvijā neesam gaidījuši jau sen.
Varam jau sevi it kā mierināt, ka valdības ilgi nevar izveidot arī daudzās ar demokrātijas tradīcijām krietni pieredzējušākās valstīs, ka korupcijas un kukuļu došanas vai ņemšanas milzu skandāli ir arī citur. Taču īpaši smagi, pat sāpīgi ir, ka ļoti nesmuki un nu jau arvien nesmukāk pasaules acīs izrādāmies tieši Latvijas simtgades gadā.