Varam jau mēs bļaustīties, ka mums te jau esošie mazie novadiņi teritorijas ziņā ir daudz lielāki nekā Eiropā tur kāds vidējais, bet kas tad ir jāpārvalda? Cilvēkiem ir jāsniedz pakalpojumi, nevis jāpārvalda hektāri vai kaut kas tāds! Tiem hektāriem tur nekas nenotiks. Pie tā mēs, kopš ir nodibinātas jaunās pašvaldības, visi esam slikti strādājuši. Kopš 2009. gada bijušais Valmieras rajons plus arī Alojas un Strenču novadi, kas arī iespaido mūs, gan skolēni, gan strādājošie, Valmiera ir zaudējusi 9% iedzīvotāju, visi apkārtējie novadi – pa 11 vai 12%, bet tālākie – pat 17 līdz 22% iedzīvotāju ir zaudējuši. Bet administratīvie izdevumi ir tikai pieauguši! Un ja tā tas viss vēl turpinās… Valmiera vienīgā ir dabūjusi pozitīvu bilanci – mēs vairs nezaudējam cilvēkus, mums viņu skaits pieaug.
Par reģionālo reformu
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.