ASV prezidents uz ļoti daudziem jautājumiem raugās galvenokārt no uzņēmēja pozīcijām — cik izdevīgs vai neizdevīgs ir tas vai cits solis, un NATO nav izņēmums. Bet, ja aplēses liecina, ka alianses uzturēšana ir aizokeāna lielvalstij neizdevīga, tad no sabiedrotajiem tiek prasīts nosegt deficītu. Demokrātija, kopīgas vērtības un kopīga aizsardzības politika, protams, ir labas lietas, taču vēl labāk, ja tās tiek apmaksātas ne no ASV nodokļu maksātāju kabatas, un pavisam labi, ja uz to rēķina ASV korporācijas var krietni nopelnīt. Vienkārša un īsteni amerikāniska loģika.
Par ko nāksies maksāt?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.