«Paldies – lieto, lai izteiktu pateicību. Lūdzu – lieto, lai izteiktu lūgumu, pamudinājumu, aicinājumu, arī lai lūgumam, pamudinājumam, aicinājumam piešķirtu pieklājīgu, laipnu izteiksmi,» skaidrots vārdnīcā.
Manuprāt, katrā ģimenē vecākiem būtu jau pirmsskolas vecumā bērnam jāiemāca šīs frāzes, lai viņi no mazām dienām kļūst pieklājīgi. Tādā veidā radīsies ieradums tās lietot pastāvīgi un bērni izaugs par pieklājīgiem cilvēkiem. Tāpat vecākiem jārāda bērniem piemērs pašiem, šīs vārdus lietojot, jo bērni ir vecāku spogulis.
Jau bērnībā mamma man iemācīja, ka vienmēr ir jāprot pateikties ar – paldies un lūdzu. Mamma uzskatīja, ka pret cilvēkiem ir jāizturas pieklājīgi, jo pieklājība vairos pieklājību.
Paldies un Lūdzu
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.