Reāli šodien situācija ir tāda, ka no trim Baltijas valstīm vissliktākajā stāvoklī ceļu un tiltu saimniecība ir tieši Latvijā. Uz šī fona jau tīrais izsmiekls tas, ka tikai mūsu valstī ir transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis, tāda nav ne Igaunijā, ne Lietuvā. Protams, šis nodoklis katru gadu mūsu valsts budžetā ienes desmitus miljonus eiro, šogad, piemēram, tiek plānoti 85,4 miljoni eiro, 2017. gadā — jau 98 miljoni. Labs jautājums — kur šī nauda paliek? Protams, kaut ko atmet arī ceļu būvei un uzturēšanai, bet pārējais izkūst kopējā katlā. Jo nav vairs Ceļu fonda ar iezīmētu izlietojumu. Starp citu, uz transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa aprēķināšanas kārtības maiņu pošas jau kurā valdība pēc kārtas — 2012. gadā to gribēja Dombrovska laikā, gan jau kaut ko bubināja arī pie Straujumas, bet tagad Kučinska vadītais Ministru kabinets karsto kartupeli paspēris vēl tālāk — jau uz 2019. gadu. Vienkārši tāpēc, ka vecā nodokļa aprēķina kārtība nodrošina stabilu pienesumu budžetā. Ja ko mainītu jau šogad, 2017. gada budžetā vajadzētu meklēt papildus 33,6 miljonus eiro, un ne jau ceļu vajadzībām.
Ja šai valdībai ir jēgpilns skats uz Latvijas valsts attīstību arī pēc 2018. gada, kad beigsies Eiropas Savienības fondu naudas plūsma, tad Valsts autoceļu fondu bez garas politiskas apkārtmuldēšanas vajadzētu atjaunot ja ne šogad, tad nākamgad noteikti. Ja ne, tad no kādas naudas plānojam uzturēt ceļus 2019. gadā?
Nemirstīgais Repšes – Dombrovska rēgs
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.