Otrdien Jēkabielā tika rīkota «starptautiska konference Ētika mūsdienu parlamentārismā». Ceremoniāli garlaicīgs pasākums, kas – tāpat kā Saeimas prezidija locekļu rituālās tikšanās ar ārzemju vēstniekiem – ir efektivizēšanai nepakļaujams, bet vajadzīgs parlamentārās darbības instruments.
Par spīti aplūkoto problēmu patiesam svarīgumam, parasti tādas konferences patiešām interesē vien to rīkotājus un runātājus. Šajā gadījumā – Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāju Jāni Vucānu (ZZS/Latvijai un Ventspilij) un Gunāru Kusiņu*, vienu no Saeimas deputātu ētikas kodeksa izstrādātājiem. Šis dokuments jau divdesmit gadus regulē mūsu likumdevēju uzvedību.