Bez tām – bailes pat iedomāties! – vispār nebūtu iespējama mājsēde, attālināts darbs un mācības. Šķiet, tas būs kovidsērgas vienīgais patiesi pozitīvais ieguvums – mēs arvien vairāk, plašāk un brīvāk izmantojam internetā un datorprogrammatūrā sakņotus pakalpojumus. Un pat cienījams vecums vai instinktīvas «bailes no elektriskiem verķiem» tam nav nekāds šķērslis.
Taču neizbēgami līdz ar to mums aug augumā pašpārliecinātība par savu tehnoloģisko kompetenci. Viens telefonā bez aizķeršanās nomaksāts rēķins, un es jau jūtos kā IT guru… Savukārt banku, tehnoloģiju veidotāju un likuma sargu regulārie brīdinājumi būt uzmanīgiem, šķiet, kļūst tikpat nodeldēti un garām ausīm aizskrejoši kā atgādinājumi mazgāt rokas un valkāt maskas. «Protam, protam – liecieties vienreiz taču mierā!»…