Savstarpējais politiskais naids ir tik dziļš un apmāts, ka Hūtesvīra nīdēji un nīcinātāji pat neapjēdz, ka ar savu bravūru paši brauc arvien dziļāk auzās – Onkulis Sems viņiem patiesībā izdarīja visīstāko «lāča pakalpojumu». Otrdienas preses konferencē kolēģe no «TV Panorāmas», tā vien šķita, bija pilnīgā (un naidpilnā) neizpratnē, kāpēc viņas pratinātais Lembergs pats nepaceļ rokas un nepadodas uzvarētāju žēlastībai, ja aizjūras lielvalsts viņu atzīst esam vainīgu korupcijā.
Savukārt ventspilnieks un viņa acīm redzami iedvesmotā ZZS vadība bombardēja žurnālistus ar retoriskiem jautājumiem – kā var runāt par tiesiskumu, ja cilvēku represē un ierobežo tiesībās (tai skaitā bloķē bankas kontu viņam un sievai) bez jebkāda likumīga pamatojuma, bez tiesas lēmuma vai pat valdības rīkojuma? Šķiet, tas bija zemsaviešu vadonis Armands Krauze, kurš aizrādīja, ka Latvija vēl neesot nekāds ASV štats, kur Vašingtonas ierēdņiem būtu noteikšana.
(Te gan jāpiebilst, ka arī Šveice nav kāda Amerikas pavalsts vai «neinkorporēta organizēta teritorija»*, turklāt tā ļoti principiāli sargā savu neatkarību. Tomēr tās zemūdens būvdarbu uzņēmums «Allseas» bez jebkādām ierunām pakļāvās aizjūras sankcijām, pilnībā apturot Krievijas gāzes piegādei paredzētā cauruļvada «Nordstream 2» izbūvi Baltijas jūrā. Skaidrs, ka neviena banka – kamēr dolārs ir pasaules valūta – neatļausies rīcību, kas varētu tikt iztulkota kā Vašingtonas izaicināšana…)
Mēs esam «tālāk nekā Puertoriko»
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.