Iespējams, kā pats pēdējais politisko valsts vadības trio (ne)vienojošais elements vēl palicis Krišjāņa Kariņa&Co Jaunās Vienotības dzīlēs izlolotais vēl viens ministra portfelis, par kuru ne vārda potenciālajiem balsotājiem (kuriem tas noteikti nebūtu paticis) netika bilsts pirms vēlēšanām, taču tagad to esošais/nākamais premjers – ar jūtamu Valsts prezidenta publisku atbalstu – gluži vai kā ultimātu licis priekšā abiem politiskajiem partneriem valdībā nacionāļiem un Apvienotajam sarakstam.
Egils Levits, iestājoties par vēl vienas ministrijas radīšanu, vienlaikus ļoti strikti aicina Saeimu un valdību strādāt tā, lai Latvija nākamajos četros gados ja ne gluži attīstībā apsteigtu abus kaimiņus Baltijā, tad vismaz samazinātu atpalicību no Igaunijas un Lietuvas.