Atceros, ka bērnībā jau iepriekšējā vakarā pirms Mātes dienas kopā ar māsām devāmies uz kaimiņu tantes puķu dobi, lai saplūktu narcises. Lai nebūtu pārpratumu – kaimiņienei tikām jautājušas, vai drīkst plūkt ziedus viņas dobē, un viņa atļāva, turklāt teica, ka katru reizi nav jāprasa, vai drīkst, lai tikai ejam un plūcam. Un tā arī darījām. Ja laiciņš bija lutinājis, katrai no mums sanāca prāvs smaržīgo narcišu pušķītis, ja ne, tad klāt vēl pieplūcām ievziedus vai tulpes, kas tajā laikā zied. Kāpēc ziedus plūkt gājām iepriekšējā vakarā? Lai jau agri no rīta varētu apsveikt mammu. Un tā bija tradīcija no gada uz gadu. Un mamma zināja – ja iepriekšējā vakarā visas trīs meitas uz kādu brīdi pazūd, tas nozīmē, ka šiverējam pa kaimiņienes dobi.
Lai visām mammām skaisti svētki!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.