Nesen, sarunājoties ar Kocēnu novada lauksaimniekiem, zemkopības ministrs JĀNIS DŪKLAVS arī par šo tēmu izteica savu viedokli.
«Par lauksaimniekiem labākajiem variantiem, kā optimizēt sev nepieciešamās elektroenerģijas pieslēgumu jaudas, esam panākuši tikai vienošanos, kas diemžēl likumā nav nostiprināta. Termiņš tiks pagarināts līdz 9 mēnešiem, tātad — atbilstoši, kā dzīvē notiek. Šis jautājums būs atrisināts: par atslēgumu un pieslēgumu atpakaļ otrreiz nebūs jāmaksā, bet ir vēl otra lieta, kur mēs kopā ar lauksaimnieku organizācijām pretī diemžēl nevarēsim turēties. Nākas atgādināt, ka ir saimnieki (tas attiecas arī uz privāto sektoru!), kas elektroenerģijas jaudu ir pieprasījuši divas trīs reizes lielāku, nekā viņiem faktiski vajag. Kopumā ir pieprasītas prāvas jaudas, ko tā arī neizmanto. Kāpēc tāda rīcība? Atbildes parasti skan: «Bet, kad mums vajadzēs, tad nevarēs vairs tādas jaudas dabūt!»