Kāpēc iestājos par vakcinēšanos? Tāpēc, ka jau kopš viduslaikiem, kad pasaulē parādījās pirmās vakcīnas un kad sākās pirmās masveida vakcinācijas kampaņas, cilvēki ir sapratuši, ka tā ir viņiem piedāvātā iespēja stāvēt pretī dažādām epidēmijām un pandēmijām. Protams, šīs vakcīnas izgājušas dažādus testus gadu desmitu, pat simtu garumā, laika gaitā, iespējams, saņemot kādus uzlabojumus, lai būtu maksimāli efektīvas.
Nedaudz cits stāsts ir par vakcīnām, kuras šodien izmanto, lai apturētu Covid-19 pandēmiju. Vakcinēšanās pretiniekiem viens no argumentiem ir tieši neuzticamība, jo, redz, pētījumos pagājis varbūt vien gads. Taču šis ir īpašs gadījums, kad laiks negaida, vienkārši nedod tādu iespēju! Manuprāt, par labu arī īslaicīgu pētījumu uzticamībai strādā ultramodernās tehnoloģijas un iekārtas, kādas šodien pieejamas medicīnas pētījumiem. Tie vairs nav viduslaiku alķīmiķu eksperimenti, šobrīd pret Covid-19 pandēmiju visā pasaulē cīnās gudrākie savas nozares prāti. Un es ticu, ka viņiem pat prātā nenāk ar saviem pētījumiem un jau tapušajām vakcīnām kaut vismazākā mērā kaitēt cilvēkiem, kuri saņems šo augstākās raudzes medicīnas un farmācijas kopdarbā radīto vakcīnu, pat vairākas vakcīnas. Un vēl viens arguments – šim draņķa kovidam joprojām nav brīvdienu! Pie tam parādās arvien jauni bāzes vīrusa mutanti…