Tāpat izzuduši arī termini audzēknis un sekmes, kas laikam skan pārāk prasti un nesaprotami, tāpēc to vietā ieviesti «mācību sasniegumi». Kā sekmes, tā mācību sasniegumi, liekas, norāda uz vienu un to pašu — skolēna sasniegto mācībās vai, semestra beigās ieskatoties sekmju izrakstā, liecina: esi sekmīgs vai vienā vai otrā mācību priekšmetā esi nesekmīgs. Skaidri un saprotami. Kam vajadzīga tāda situācijas samudžināšana, izrādās, pat daudziem skolotājiem — kas zina, pēc kāda laika arī viņus vajadzēs saukt citā vārdā — nav saprotams. Un kā tad mācību sasniegumos atšķirt, kad ir runa par ļoti sliktām un sliktām atzīmēm? Kaut kādi izglītojamā mācību sasniegumi taču tās ir…
Starp citu, Izglītības likums skaidrojot, ka «izglītojamie» sevī ietver skolēnus, audzēkņus, kas mācās profesionālajās skolās, un studentus, droši vien arī kursu klausītājus. Tā sakot, pareizāk un siltāk visiem zem vienas cepures…