Tikmēr jau pērn mums no Saeimas un citām tribīnēm tika skaidrots un, domājams, līdz pat gada beigām arī premjers Māris Kučinskis skaidros, ka naudu tērēt var vien tik, cik to valsts iekasē nodokļos vai citos maksājumos.
Taču nu jau pārāk bieži laikrakstos un televizoru ekrānos zib summas (ātri, pat nulles nevar pagūt saskaitīt) gan par neiekasētiem nodokļiem, gan (krietni nopietnāk!) par valsts kasē jau ienākušu, bet no tās izkrāptu naudu. Kad nesen publiskotajā Eiropas Padomes pētījumā vairs ne vien zib, bet jau ir konstatēts, ka korupcijas dēļ Latvija gadā zaudē vismaz 3,4 miljardus eiro, ātrumā ir pat grūti aptvert, ka mums 2016. gada valsts budžeta visos ieņēmumos plānoti vien 7,4 miljardi.