Kopš šī datuma ir arī ieslēgts partijām aģitācijai tērēt atļautās naudas skaitītājs. Summas, cik politiskie spēki, izvietojot reklāmas, veicot labdarību, sponsorēšanu, maksājot pabalstus vai pat dāvinot, drīkst aģitācijā izmantot, ir noteicis KNAB. Partijām, to apvienībām, kuras šajās vēlēšanās iesniegs deputātu kandidātu sarakstus visās teritorijās, priekšvēlēšanu aģitācijai tērējamā maksimālā summa ir 439322,62 eiro. Tādu KNAB ir noteicis atbilstoši vēlētāju skaitam iepriekšējās vēlēšanās. Noteikta arī katras partijas tērējamā summa katrā pašvaldībā. Valmieras novadā viena no lielākajām – 18606,19 eiro.
Vēlreiz jāatgādina, ka šajās vēlēšanās deputātu kandidāti tiks piedāvāti vienīgi partiju «listēs». Apvienības «Mēs – savam novadam», «Gaišās nākotnes nesēji» vai tamlīdzīgas deputātu kandidātus vairs pieteikt nedrīkst. Pieļauju, ka tas ir pat nedemokrātiski un būtiski mazina iedzīvotāju līdzdalību novadu veidošanā, bet Saeima, grozot «Pašvaldības domes vēlēšanu likumu», tā nu ir lēmusi, un turpmāk mums vairāk nāksies rēķināties, ko no novada grib pie teikšanas tikusī partija, bet ne tik daudz, ko grib novadā dzīvojošie.