Šī gada ieņēmumi Latvijai ar 2 miljoniem iedzīvotāju plānoti 7,4 miljardi eiro. Kaimiņi igauņi, kuru valstī tautas par trešdaļu mazāk, ieņēmumus plāno uz 8,8 miljardiem. Starpība, ņemot vērā tikai 1,3 miljonus Igaunijas iedzīvotāju, sanāk ļoti būtiska, tieši par tik katrs vidējais latvietis patlaban dzīvo un vēl kādus gadus noteikti dzīvos sliktāk par vidējo igauni!
Par šādu, manuprāt, mūsu valsti apkaunojošu situāciju nesen, kad runājāmies Liesmas redakcijā, kauns bija manam sarunu biedram — eiroparlamentārietim Artim Pabrikam, publiski savu kaunu par mūsu valsts budžeta mīnusu pret kaimiņvalsts galveno gada bilanci paudis arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Esmu par visiem 100% pārliecināts, ka tieši tāds pats dvēseles stāvoklis attiecībā pret šiem 1,4 miljardiem eiro būtu ikvienam no 100 Saeimas deputātiem. Arī ikvienam no Ministru kabineta planšetdatoru/portfeļu nēsātājiem, viņu garumgarās ierēdņu svītas ieskaitot, ja kāds viņus publiski aptaujātu.