To atcerējos, svētdienas vakarā skatoties un klausoties televīzijā par tā sauktajām aplokšņu algām. Patiesībā situācija ir traģikomiska. No vienas puses — kādi rēķinātāji aplēsuši, ka šobrīd Latvijā 20% algu, piektā daļa, darba ņēmējiem tiekot maksāta aploksnēs. Tātad pilnīgi vai daļēji bez nodokļu nomaksas valsts budžetā. Pat summas, kas tādā veidā aiziet garām valsts kasei, skaitītāji saskaitījuši un pat salīdzinājuši ar smagākajām pozīcijām ikgadējā valsts budžetā! Ar aploksnēs garām oficiālajiem valsts naudas kanāliem aiztecējušajiem simtiem miljonu eiro varētu gan aizsardzībai līdz NATO vēlējumos minētajiem diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta piemest, gan veselībai papildu naudu iedot, gan… Bet nevar neko! Jo tie visi tikai pliki aprēķini, kuriem negribas pat īsti ticēt.
Kamēr sistais nesisto nes
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.