Nu rādās, ka līdzīga cītīga būvēšana un ne mazāk cītīga nost jaukšana notiek arī mūsdienās. Vismaz nosacīti tas attiecināms uz dažu partiju Latvijā augstā godā turētajiem reitingiem. Lai atceramies, ka partijas «Vienotība» pašreizējais vadītājs Andris Piebalgs, uzņemoties šo amatu, vēl pirms Jāņiem vēstīja, ka reitingu, kas vienotībniekiem tad jau slīdēja zem 5%, viņš centīsies līdz decembrim kāpināt vismaz līdz 10%.
Vasaras vidū, kad, iespējams, kaut ko jau upurējot partijas iekšienē, izdevās vismaz pieklusināt dažus nostjaucēju lomās iejutušos, «Vienotības» reitings tiešām sāka kāpt. Ar smaidošu vaigu televīzijas ekrānos un sabiedriskos pasākumos A. Piebalgs un viņa vadītās partijas valdes locekļi jau bija redzami septembrī, kad reitingu bija izdevies uzsliet šogad vēl nebijušos augstumos — līdz 5,4 %.
Taču tikmēr ir parādījies arī kārtējais cītīgi augšup slietās būves nost jaucējs. Nelabā lomu šoreiz uzņēmies «Vienotības» Saeimas frakcijā esošais Veiko Spolītis. Šis politiķis pēc vairākkārtējiem neveiksmīgiem startiem Saeimas vēlēšanās beidzot tajā iekļuva vien ar tā saukto mīksto mandātu, to dabūdams pēc Edgara Rinkēviča kļūšanas par ārlietu ministru.