Apņemamies sportot trīs reizes nedēļā, neēst produktus, kas satur cukuru vai baltos miltus, ēst mazāk termiski apstrādātus produktus, veltīt vairāk laika miegam, ģimenei, mazāk lietot alkoholu, vēl daudz ko citu. Un to visu uzreiz. Gaidot maģisko gadu miju, sev uzliekam neskaitāmus mērķus, ko paši nevaram atcerēties.
Atminos, reiz kādā lekcijā Kaspars Vendelis runāja par šiem garajiem sarakstiem, kurus pazaudējam vai aizmirstam, bet tā vietā viņš ieteica noteikt gada galveno fokusu. Man pagājušajā gadā tā bija optimizēšana visdažādākajās jomās. Ar optimizēšanu es saprotu, ka viss manā dzīvē ir optimālā daudzumā – gan draugi, gan mantas, ko izmantoju, nevis to ir par daudz. Sāku optimizēt lietas savā dzīvē un to daru regulāri joprojām, piemēram, pārskatu drēbes, ko valkāju vai nevalkāju, izvērtēju, kuras sagādā vai nesagādā prieku, un tad tās nododu kādam no lielās ģimenes.
Kad mazāk ir vairāk
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.