Kaut analītiskais institūts, kas izvērtē ASV drošībai svarīgas problēmas Eirāzijā, nav Trampa valdības iestāde, vienmēr atradīsies pārcentīgi tautieši, kas te saklausīs Lielā Oranžā Brāļa sapīkumu un steigs «labot kļūdas». Protams, netrūkst arī padomju dresūru pārdzīvojušu rūgumpodu, kuriem šķiet, ka arī mūslaiku jaunekļiem dzīvi vajadzētu saķēzīt ar seržantu klaigām un kirzas zābakiem…
Mums jau ir kaudze ar daudz nopietnākām problēmām. Tāpēc kareivīgu politikāņu vai birokrātu vēlme iztapt Vašingtonas ekspertiem var novest vienīgi pie ielaisto krīžu saasināšanās. Ja mēs tagad tērēsimies jaunu lielkazarmu būvei, kurās sadzīt uz diviem gadiem no skolas sola vai darba atrautus puišus, tad kā valsts varēs maksāt eiropeiskākas algas? Ne tikai mediķiem un skolotājiem, bet arī šodienas lāčplēšu ciltij – Latvijas armijas profesionāļiem. Esmu svēti pārliecināts: galvenais obligātās karaklausības atjaunošanas rezultāts būtu tāds, ka tad no Latvijas masveidā muktu projām gan jaunie ārsti, gan arī potenciālie armijas rekrūši.
Institūta vecākais līdzstrādnieks profesors Ričards Hūkers savā publikācijā «Kā aizstāvēt Baltijas valstis»* skaidro, ka patlaban vēl lielāku NATO sauszemes spēku klātbūtne Baltijas valstīs nav politiski iespējama. Tāpēc tām pašām ir jāpalielina ieguldījums savā aizsardzībā.
Iztiksim bez «lētas lielgabalgaļas»!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.