Ja paskatāmies uz šo cilvēku daudzumu, tad ir dažādas metodikas, kā aprēķināt zaudējumus tautsaimniecībā, kas radušies šo cilvēku bojāejas rezultātā. Katrs bojā gājušais atkarībā no viņa vecuma un vēl citiem apstākļiem ir vērts ap pusmiljonu eiro, katrs ievainotais radījis nosacītus zaudējumus apmēram 50 tūkstošu eiro vērtībā. Varbūt ir nedaudz ciniski kaut ko te rēķināt tīri matemātiski, taču tikai tā iespējams apjaust zaudējumu apmērus.
Vēlreiz atgriežoties pie 136 bojā gājušajiem — ja atrēķinātu nost 51 bojā gājušo gājēju, tad mēs jau būtu uz Eiropas vidējās statistikas fona tīri labā situācijā — rēķinot gan uz vienu miljonu iedzīvotāju, gan uz automašīnu skaitu, Latvija izskatītos pavisam normāli.