Tumšās divu litru plastmasas pudeles ir jau sen iesakņojies simbols Latvijas cilvēku un vides tīšai degradācijai, peļņas guvēju visatļautībai un valsts varas gļēvulībai. Tās iemieso negausības veicināšanu — «dzer vairāk, lētāk sanāks!» — un jebkādas dzeršanas kultūras noārdīšanu. Protams, saldinātie un krāsotie padsmitgrādīgie «kokčiki» ir dzērāja veselībai krietni postošāki nekā stiprinātais alus, taču vismaz tos mūsu «apzinīgie un patriotiskie» alkohola ražotāji pilda maza tilpuma pudelēs (gan vienīgi tāpēc, lai paģiru lāpītājiem šādai ātrai «dozai» pietiktu ar kabatā vēl sagrābstāmo sīknaudu).
Vislatvieša Imanta Parādnieka ierosinātais grozījums Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredz aizliegt tirgot jebkādu grādīgo pudelēs, kurās ietilpst vairāk par litru. Ja tikai tas nepazudīs trešajā lasījumā, tad jaunievedums gan pieteiktu karu ne latviskai žūpībai, bet vien tās cūciskajam simbolam.
Dzeršanas posts un taras posts
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.